Magazin

'Kardashian Türk' esprisi olay oldu!

'Kardashian Türk' esprisi olay oldu!

Amerikan New York Times gazetesinin en ünlü kalemlerinden, iki Pulitzer ödüllü Nicholas Kristof'un twitter üzerinden yaptığı Türk esprisi ortalığı karıştırdı.

Güncellenme tarihi:
Kristof, 72 günlük eşinden boşanma kararı alan Kim Kardashian için, "Evlilik için harcadığı parayla fakir ülkelerde 200 okul yaptırabilirdi" diye yazdı. KİM KARDASHİAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN Bu tweet'i üzerine Kardashian hayranlarının tepkisini çeken Kristof bu kez ikinci bir mesajla "Kardashian'dan özür diliyorum. Haydi onun aslında Türk olduğu hakkında bir dedikodu başlatalım" yazdı. Forbes dergisi yazarı Elmira Bayraşlı da bu esprinin Türklerle dalga geçmek için yapıldığını ve bir hakaret olduğunu söyledi. Kristof'un cevabı gecikmedi. Ünlü köşe yazarı, "Ben Türkleri kötülemedim. Sadece Kim'i kötüledim ve Ermeni-Türk gerilimi ile dalga geçtim" diye yazdı. Yaptığı Türk esprisi nedeniyle Kristof'a gelen tepkiler iyice büyüyünce, gazeteci sonunda, "Esprime alınan tüm Türklerden özür dilerim" tweetini yolladı. (Milliyet)
Yayın tarihi: 03.11.2011
398
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.