Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Karadağlı: Reklam değil şantaj

Karadağlı: Reklam değil şantaj

Tamer Karadağlı, şantaj davasında Burcu Mercan'ın 'Reklam için birlikte yaptık' iddiasına cevap verdi.

Oyuncu Tamer Karadağlı ile kuzeni Hilmi Abbas Karadağlı'ya şantaj yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Burcu Mercan'ın davasına dün devam edildi.

İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Mercan, tutuksuz sanık Deniz Karaca ve Tamer Karadağlı katıldı. Karadağlı, Burcu Mercan'ın gizli kamerayla çektiği görüntülerle ilgili istediği 150 bin doları sürekli artırdığını kaydederek, sanıklardan şikâyetçi oldu.

Karadağlı, Mercan'ın, daha önceki celsede verdiği, "Beraber planladık. Reklam amaçlı yapıldı" ifadesine cevaben de şöyle dedi: "Her gece 3 kanalda 5-10 milyon insanın izlediği bir dizinin oyuncusuyum. Böyle bir şeye ihtiyacım yok. Organize Şube'de ifade verirken bile kuzenim Abbas'ı telefonla aradı. Telefonlar dinleniliyordu. Burcu Mercan, kuzenimi arayarak sürekli para miktarını artırıyordu."

'Abbas beni kıskanır'
Mercan da, şantaj yapmadığını, Karadağlı'nın isteği üzerine bu olayın gerçekleştiğini iddia ederek, şöyle konuştu:

"Karadağlı aramayınca 150 bin doları 150 bin euro'ya çevirdim. Amacım, araması için zaman kazanmaktı. Abbas kabul edince miktarı 200 bin euro'ya çıkardım. Şantaj yapsaydım 150 bin dolar da iyi paraydı. Tamer Bey, 'Ben telefon açınca kasedi medyaya verirsin. Bundan Abbas'ın haberi olmasın. Ünlü olduğum için beni kıskanıyor' demişti. Tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

Mahkeme, Mercan'ın tahliyesine ve Abbas Hilmi Karadağlı'nın talimatla ifadesinin alınmasına karar verdi. Tamer Karadağlı çıkışta, bu davayı kamu vicdanına bıraktığını, olayın kendisi için artık bittiğini söyledi.
(Milliyet)
979
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.