Magazin

Kapıyı tekmeledim girdim içeri

Kapıyı tekmeledim girdim içeri

Rock'n Coke festivalinde Mazhar Alanson ile punk müziğin efsane ismi Iggy Pop arasında tekmelerin konuştuğu büyük bir kavga yaşandı.

MFÖ grubundan Mazhar Alanson, hayranı olduğu ünlü Iggy Pop'a latife olsun diye kendini ona benzetip sarı peruk taktığını söyleyerek yaşananları şöyle anlattı: 'Iggy Pop geldi beni seyretti ve çok da takdir etti. Ben de ona övgüler yağdırdım. Sonuçta kendisi büyük bir sanatçı. Fakat tam 'Yandım' parçasını söylüyorum bütün milleti coşturmuşuz pat araya disko şarkı girdi. Ne oldu falan dedim. Iggy; 'Susturun bu adamı' deyince teknisyeni gelip teybe CD koyup disko parçayı araya girmiş. Yani bilinçli bir hareket söz konusu.

Ben de konser bitince indim aşağı, yanlarına gittim. Sadece bir dakika görüşeceğim dedim. Iggy'nin adamları da 'Hayır görüşemezsiniz' dedi. İçeri haber yollandı, Iggy Pop'un da görüşmek istemediği ortaya çıkınca ben de kapıya tekmeyi çaktım girdim içeri. Karşılıklı küfürleştik. Evet biliyorum hoş bir durum değil ama ne yapalım yaptık bir kere.'

Bir dahakinde kafa atarım
Alanson, yapılanın terbiyesizlik olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: 'Kim kimin parçasını keser ya. Yine de konuşup arayı düzeltmek istedim. Ama bunu bile kabul etmedi. Nedir bu tafra anlamadım hem suçlu hem de güçlü. Biz halkı coşturduk ya ona kıllandılar. Kabul ediyorum biraz çocukluk yaptık, Iggy Baba'nın samimiyetine güvendik ama o işi popstarlığa döktü. Sen babaysan biz de babayız.' Alanson, 'Bir daha yaparlarsa kafa atarım. Bu seferlik kapılarına tekmeyle kurtuldular' dedi.
Yayın tarihi: 24.08.2004
500
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.