Magazin

Kapatıyoruz, doğru yatağa!

Kapatıyoruz, doğru yatağa!

Üniversitelilerin sabah derslerde uyuklaması yüzünden Eskişehir'deki bar ve diskolar hafta içi saat 01.00, hafta sonu saat 02.00'de kapatılacak.

Hayal Kahvesi işletmecisi Orhan Kesikoğlu, vali Kadir Çalışıcı'ya mektup yazarak, sabaha kadar açık eğlence mekânlarının öğrencilerin derslerini olumsuz etkilediğini savundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anadolu ve Osmangazi üniversiteleri rektör yardımcıları, içkili eğlence yeri işletmecilerini bir toplantıda buluşturan Çalışıcı, "Kültür seviyesi yüksek ve huzurlu bir kentte yaşıyoruz. Bunun sürekliliğini sağlamakta işletmeler üzerlerine düşeni yapmalı. Yasalarla kamu vicdanı örtüşmeli" dedi.

Toplantıda bazı bar sahipleri, turistik belgeleri olduğunu, mekânlarını sabaha kadar açık tutabileceklerini söyleyince Büyükerşen, "Siz turistik belge alırken, tuvaleti, mutfağı için aldınız. Turistik belge kapanış saatini tayin etmez" yanıtı verdi.

Herkes uyuyor
Anadolu ve Osmangazi üniversiteleri temsilcileri de, "Uyuyan öğrencileri sınıftan çıkarıyorduk. Son zamanlarda neredeyse sınıflar tamamen boşalacaktı" deyince, iki işletmecinin itirazına karşın, eğlence mekânlarının daha erken saatte kapatılması kararlaştırıldı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 01.11.2004
426
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.