Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kanına bakarak sevgili seçiyorlar

Kanına bakarak sevgili seçiyorlar

Kan ile karakter arasında bir bağlantı olduğuna inananlar, A grubunu 'mükemmeliyetçi', B'leri ise 'çok bencil' buluyor.

Şu sıralar, Güney Koreli gençler 'doğru' insanı bulabilmek için akla hayale sığmayacak teknikler uygulamaya başladı. Reuters haber ajansının araştırma sonuçlarına göre, insanın karakterinin, kan grubuyla doğrudan ilgili olduğunu düşünen gençler, karşı cinsle ilişkilerini de bu temel üzerine kuruyor.

Güney Koreli gençlerin 'son moda' eş bulma trendine göre, kan grubu 0 olanlar sempatik ve tutkulu, A'lar mükemmeliyetçi ve içe dönük, AB olanlar ise mesafeli ve kestirilemez. En zor durumda olanlar ise, kan grubu B olan erkekler... Çünkü bu erkeklerin bencil, özgürlüklerine düşkün ve kalp kırmaya bayılan erkekler olduğuna inanılıyor.

Filmlere bile konu oldu
Güney Kore'de bu moda o kadar yaygınlaştı ki, ülkenin ünlü müzisyenlerinden Kim Hyunjung'un 'B Grubu Erkekleri' adlı şarkısı müzik listelerinin tepesinden inmek bilmiyor. Şarkı, kan grubu B olan erkeklerin çabuk sinirlendiğinden ve akıllarının bir karış havada olduğundan bahsediyor.

A grubu bir kadınla B grubu bir erkeğin ilişkisini anlatan 'Erkek Arkadaşımın Kan Grubu B' adlı romantik komedi filmi de G. Kore'de büyük gördü. Filmdeki B grubu erkek, otopark ücreti ödememek için sevgilisini saatlerce arabanın içinde bekletmekle yetinmeyip, sürekli diğer kadınlara kur yapıyor. 2.5 milyon dolara mal olan film, 10 milyon dolar hasılat yaptı.

100 yıl öncesine dayanıyor
Aslında bu inanışın Uzakdoğu'daki kökenleri yaklaşık 100 yıl öncesine dayanıyor. Japon akademisyen Takeji Furukawa'nın 1927'de yazdığı 'Kan Gruplarına Göre Mizacın Araştırılması' adlı kitabı, bu ilginç inanışın başlangıcını oluşturuyor.

Daha sonra, 1971 yılında Japon yazar Masahiko Nomi'nin 'Kan Gruplarının Uyumluluğunu Anlamak' adlı kitabı ile de bu garip flört bulma yöntemi geniş çevrelerin dikkatini çekti.
492
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.