Magazin

Kanguru, sahibinin hayatını kurtardı

Kanguru, sahibinin hayatını kurtardı

Avustralya'da, kafasına dal düşerek yaralanan çiftçiyi, tıpkı bir köpek gibi ailesine "haber vererek" kurtaran evcil kanguru, kahraman ilan edildi. Şaşırtıcı olay Victoria eyaletinin doğusundaki Morwell'de meydana geldi.

Lulu adlı kanguru, kendisini büyüten çiftçi Leonard Richards (52) ve ailesi ile birlikte yaşıyordu. Richards, bölgeyi vuran fırtınanın arazisine verdiği hasarı incelereken üzerine kalın bir dalın düşmesi sonucu kafasından yaralandı ve bayılarak yere yığıldı. Lulu, sahibinin yerde yattığını fark edince eve koştu ve kapının önünde köpek havlamasına benzer sesler çıkararak ev halkının dikkatini çekmeyi başardı. Daha sonra da ''Beni takip edin'' dercesine ormanın içine geri koştu. Çiftçi'nin karısı, daha önce hiç böyle davrandığını görmedikleri için, merak ve endişe ile Lulu'nun peşinden gitti ve kanguruyu Richpards'ın başucunda beklerken buldular.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 23.09.2003
379
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.