Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kalıba sığmayan güzel

Kalıba sığmayan güzel

Geçen hafta bir dergiye verdiği "Artık yalnızca 36 bedenin üzerindeki modeller, büyük beden mankenleri olarak çalışabiliyor. İş bulamıyorum"" demeciyle gündeme gelen Lizzie Miller da moda dünyasının tanınmış büyük beden mankenlerinden biri.

Demeciyle ABD'de basınının gündemine oturan Miller'ın soyunarak çektirdiği bu fotoğraf ünlü dergisi Glamour'da yayınlandı. Dergi fotoğrafın yarattığı etkiyi okuyucuların normal bir vücuda aç olmasına bağladı. Tartışmalardan Miller kazançlı çıktı. Yeni iş teklifleri alan Miller'ın ajansı modele kilo vermemesini söyledi.

Olayın büyümesinin ardından ABD televizyonlarında yayınlanan sabah programı US Today de konuya geniş yer ayırdı. Derginin editörü, derginin 194'üncü sayfasına gömülen fotoğrafın bu kadar büyük etki yaratmasının okuyucuların "normal bir vücuda" aç olmasına bağlıyor. Tüm olayların ardından bu işten Miller kazançlı çıktı. Kadın yeni iş teklifleri aldığını ve bağlı olduğu ajansın kendisine kilo vermemesini söylediğini belirtti.

1.80 cm boyunda ve 80 kilo olan Miller kilosunun sağlıklı olduğunu düşünüyor.
(Hürriyet)
437
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.