Magazin

Kainat güzeli Porto Riko'lu

Kainat güzeli Porto Riko'lu

Los Angeles yakınlarındaki Shrine Audutorum'da yapılan 55. Miss Universe 2006 yarışmasında Kainat güzelli unvanını, Porto Riko'dan Zuleyka Rivera Mendoza kazandı.

Yarışmadan fotoğraflar sağda

Yarışmada ikinciliği Japon, üçüncülüğü ise İsviçre güzeli aldı. Yarışmaya 86 ülkeden güzeller katıldı, ilk 20'ye Arjantin, Brezilya, Bolivya, Kanada, Kolombiya, Danimarka, Etiyopya, Macaristan, Hindistan, Japonya, Meksika, Paraguay, Porto Riko, Rusya, İsveç, İsviçre, Tayland, Trinidad Tobago, Ukrayna ve ABD güzelleri girdi.

Kraliçe seçilen Porto Rikolu Zuleyka Rivera Mendoza, yarışmanın ardından düzenlenen basın toplantısı sırasında baygınlık geçirerek yere düştü.

Yetkililer, Mendoza´nın durumunun iyi olduğunu, basın toplantısının yapıldığı yerin çok sıcak ve giydiği elbisenin çok dar ve ağır olması nedeniyle 18 yaşındaki yeni kraliçenin baygınlık geçirdiğini söylediler.

Türk güzeli 19 yaşındaki Ceyla Kirazlı İnternet üzerinden yapılan oylamada 25 binden fazla oy alarak rakiplerine fark attı.
Yayın tarihi: 24.07.2006
764
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.