Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kafatası düştü

Kafatası düştü

Hindistan'da bir yıl önce elektrik çarpan ve kafası ağır biçimde yanan elektrikçi Sambhu Roy'un kafatasının ölü olan büyük bir kısmı düştü.

Roy'u tedavi eden cerrah Ratan Lal Bandyopadhyay, "Geçen yıl sonunda bize geldiğinde kafaderisi tamamen yanmıştı ve birkaç ay içinde kafatası açığa çıktı. Daha sonra kafatasının bir kısmının yanıktan etkilenen bölgeye kan gitmediği için gevşemeye başladığını fark ettik. Bu ağır yanık vakalarında görülebilen bir durum" dedi.

Roy'un kafatasının kan gitmediği için ölen bölümü, geçen pazar günü kafatasının diğer bölümünden ayrılarak düştü.

Yeniden kemik büyüyor
Bandyopadhyay, kafatasının iç tabakasının ve kemik üretimine yardımcı olan ince zarın yanıktan mucizevi biçimde etkilenmediğini ve bu nedenle kafatasının yanıktan ektilenen bölümünde yeni kemik büyüdüğünü söyledi.

Bandyopadhyay "Roy'un kafatasının bir bölümü düştüğünde öleceğini sandım, ama kafasında yeni bir koruyucu tabakanın oluşmakta olduğunu gördük. Belki de bu yeni tabaka 'ölü kafatası'nı dışarı attı" dedi.

Roy ise pazar günü düşen kafatası parçasını atmadı ve elinde tutuyor. Her gün haberi duyan yüzlerce kişi ve onlarca doktor, hastaneye Roy'u görmeye geliyor. Roy'u geçen yıl ekim ayında bir yüksek voltaj telini onarmaya çalışırken elekrik çarpmıştı.

'Çifte kafataslı' Roy, "Doktorlar eski kafatasımın yerini yeni bir kafatasının aldığını söylüyorlar, ama eski kafatasımı atmayacağım. Kafatasım beni meşhur etti" diyor.
Yayın tarihi: 05.07.2006
469
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.