Magazin

Kadınları duyamayan eski Kadın Bakanı

Kadınları duyamayan eski Kadın Bakanı

Avusturya'nın eski Kadın Bakanı dünyada çok nadir görülen bir işitme hastalığına yakalandı. Herbert Haupt, artık kadınları duyamıyor.

Üç yıl boyunca Avusturya'nın Bakanı olarak görev yapan ve hala Avusturya parlamentosunda milletvekili olan Herbert Haupt, parlamentodaki bir tartışma sırasında hastalığının farkına vardı. Haupt, tartışma sırasında bir kadın meslekdaşının sorusunu duyamadığını söyledi. Parlamento başkanı Andreas Kohl de bayan milletveklilinden sesini biraz yükseltip sorusunu tekrarlamasını istedi.

Frekans tutmuyor
Ama eski Kadın Bakanı Haupt soruyu yine anlamadı. Ne zaman ki kadın milletvekili sesini kalınlaştırarak sorusunu yineledi, Herbert Haupt'a sesini ancak duyurabildi. Herbert Haupt'un rahatsızlığı 3,500 herz'in üzerinde frekansa sahip sesleri duyamamasından kaynaklanıyor. Neredeyse tüm dünya kadınlarının ses frekansları 3,500 herz'in üzerinde bulunuyor.
Yayın tarihi: 19.11.2004
348
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.