Magazin

Kadınlarda ideal seks yaşı 40

Kadınlarda ideal seks yaşı 40

Yaşın ilerlemesi sanılanın aksine sona yaklaşıldığının değil yeni başlangıçların habercisi olabilir.

Geçen yıllar kadınların cinsel hayatını olumlu yönde etkiliyor ve 40'lı yaşlarındaki kadınlar genç hemcinslerine oranla seksten daha fazla zevk alıyor. İngiliz Good Housekeeping dergisi tarafından 40 yaşını aşmış bin üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre orta yaşlı kadınların yarısından fazlası cinsel hayatlarının gençlik yıllarından daha iyi olduğunu düşünüyor.

Gençleri çekici buluyorlar
Ankete katılan her on kadından dördü haftada iki defa ilişki yaşadığını söylerken, ankette yer alan partner seçimi ile ilgili soruları yanıtlayanların üçte biri eşlerinin olgunluk çağında, gençlik yıllarından çok daha çekici olduğunu söyledi. Buna karşın kadınların dörtte biri gençleri daha çekici bulduğunu itiraf etti.

Baştan çıkmaya hazırlar
İngiltere'de kadınların yaşları ilerledikçe macera yaşamaya daha yatkın olduğunu ortaya koyan ankete katılanların üçte biri ise baştan çıkmaya hazır olduklarını söylemekten çekinmedi.
Yayın tarihi: 12.07.2005
500
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.