Magazin

Kadınlar zeki erkeği seçiyor

Kadınlar zeki erkeği seçiyor

Yakışıklısı iyi hoş da! Kadınlar ne kadar yakışıklı ve sportmen erkekleri beğense de eş seçiminde soyunu devam ettirmek adına 'zekâ'yı tercih ediyor..

AYNAYA her baktığınızda gördüğünüz yüzü beğenmeyen erkeklerdenseniz artık üzülmenize gerek yok. Çünkü bilim adamlarına göre iş eş seçmeye geldiğinde, doğa, kadınları yakışıklı ve güzel vücutlu erkekleri değil, zeki ve "iyi genli" erkekleri seçmeye programlamış.

Tek amacı soyunu kurtarmak

ALMAN bilimadamlarının yaptığı araştırmaya göre, binlerce seneden beri kadınlar, her ne kadar söylemlerinde güzel vücutlu ve yakışıklı erkeklerden söz etseler de, iş ciddiye binip soylarını devam ettirme konusuna geldiğinde zekâya bakıyorlar. İşte insan soyu da bu seçim sayesinde ayakta kalabiliyor.

Marilyn de zekiyi seçti

NİTEKİM sarışın güzel Marilyn Monroe'nun çevresinde onca yakışıklı erkek varken 1949 yılında kalın gözlüklü ve pek de yakışıklı sayılmayacak Arthur Miller'ı, yine güzel Padma Lakshmi'nin yakışıklılığın yanından zor geçen sakallı Salman Rüşdi'yi seçmesi bunun tipik örneklerini oluşturuyor.
Yayın tarihi: 26.05.2002
396
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.