Magazin

Kadınlar melodi, erkekler oyun hastası

Kadınlar melodi, erkekler oyun hastası

Kadınlarla erkekler arasında birçok alanda görülen türlü farklılık, en sonunda cep telefonu kullanımında da ortaya çıkmaya başladı.

İngiltere'de Enpocket adlı bir cep telefonu pazarlama şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre, erkekler cep telefonlarına oyun, kadınlar ise melodi yüklemeyi tercih ediyor. Araştırma sonucunda, İngiltere'de son üç ayda cep telefonuna oyun yükleyenlerin yüzde 58'inin erkek olduğu, genç kadınların da cep telefonuna melodi indiren 5.9 milyon kişinin yarısından fazlasını oluşturduğu ortaya çıktı.

Son üç aydaki artış
Cep telefonu melodilerinin 1.50-3.50 sterlin arasında ücretlendirildiği İngiltere'de, 2003'te kullanıcıların cep telefonlarına 70 milyon sterlinlik (yaklaşık 190 trilyon TL) melodi yüklediği belirtiliyor. Araştırmaya göre, 3. kuşak video görüntüleri de popüler hale geliyor. İngiltere'de geçen yıl cep telefonu kullanıcılarının yüzde 1'i görüntü indirirken, son üç ayda bu oran yüzde 3'e yükseldi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 03.06.2004
553
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.