Magazin

Kadınlar mavide yarışıyor

Kadınlar mavide yarışıyor

Yelkenli yat kategorisinde, Dünya'da sadece kadın katılımlı ilk uluslararası yelken yarışı Tugrutreis'te düzenlenecek.

7-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan yarışlar Turgutreis Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Turgutreis Bodrum Yat Kulübü destegi ile gerçekleşiyor. TYF ve ISAF takvimine girmiş olan yarışa şu ana kadar 17 takım ve 170 yarışçı kayıt yaptırmış bulunuyor. Takım sayısının 20 olması beklenen kupada Türk, İsrail, Hollanda, Rus ve Karma takım olmak üzere 200 yelkenci yarışacak.

Spor takviminde bir ilk
Yat sınıfından başka 7-13 yaş genç kızların da yarışacağı Optimist sınıf yarışın diğer bir heyecanı olacak. Cahit Üren ve uluslararası bir jürinin izleyeceği yarış dünya spor takviminde bir ilk olacak. Yelken sporunu kadınlar arasında sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacı ile düzenlenen yarışta dünya kadınları yelkenci ve kimlikleri ile bir araya gelecekler.

Turgutreis D-Marin'ide gerçekleşecek kupa aynı zamanda bir hafta süresince Turgutreis Belediyesi'nin ev sahipliğinde çeşitli etkinliklerle şölen havasında geçecek. Tüm yarışçıların her sabah pilates yaparak yarışa hazırlanacağı organizasyon ödül törenleri ve çeşitli partilerle son bulacak.
Yayın tarihi: 29.09.2006
433
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.