Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kadınlar kibar erkeklerden hoşlanıyor

Kadınlar kibar erkeklerden hoşlanıyor

Kadınların centilmen olarak adlandırılan kibar erkeklerden hoşlandığı belirtildi. Almanya`nın Bonn kentinde yapılan bir ankete 1083 kadın katıldı. Kadınların yüzde 80`i ilgili ve kibar erkeklerin kendilerinde olumlu izlenim bıraktığını söyledi.

Ankete göre, kadınların yüzde 97`si pusetle otobüse binmeye çalışırken bir erkekten yardım almaktan mutlu oluyor. Kadınların yüzde 93`ü kendilerine kapı açan ve yol veren erkeklerden, yüzde 87`si de karşılamak için ayağa kalkan ve ceketlerini tutan erkeklerden hoşlanıyor.

Kadınların çoğu kendilerine otomobil kapısını açan ve akşamları evlerinin kapısına kadar eşlik eden erkeklere karşı sempati duyuyor. Anketten, fazla kibarlığın kadınları rahatsız ettiği sonucu da çıktı. Rahatsızlık veren davranışlar arasında, erkeklerin sürekli hesabı ödemek istemesi ya da müsaade isteyip tekrar masasına dönen kadınlara sandalyelerine otururken her defasında yardım etmesi örnek gösterildi.
479
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.