Magazin

Kadınlar giyim için servet harcıyor

Kadınlar giyim için servet harcıyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma kadınların hiç giymedikleri giysiler için bir servet harcadıklarını gösterdi.

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, İngiliz kadınları sadece geçen yıl hiç giymedikleri giysiler satın almak için 7,3 milyar sterlin harcadılar.

'Birgün zayıflarım'
Araştırma, her İngiliz kadınının elbise dolabında hiçbir zaman kullanmadığı ve kullanmayı da düşünmediği ortalama 14 parça giysi bulunduğunu ortaya koydu. Kadınların kullanmadıkları giysilerin çoğunu indirimli satışlarda 'kelepir' bulup aldığı belirtilirken, elbise dolaplarında eskimeye terkedilen giysilerin önemli bir bölümünün de 'birgün zayıflayınca giyilmek üzere'
alınan küçük beden elbiseler olduğu kaydedildi. Sahipleri hiçbir zaman gönüllerindeki ideal kiloya inemediklerinden bu giysiler de 'kelepir' giysilerin kaderini paylaşıyor.

Kadınlara yetişemeseler de erkeklerin de giymeyeceklerini satın almak hastalığından bağışık olmadığı belirtildi. Araştırmaya göre, İngiliz erkeklerinin dolaplarında da ortalama 9 parça hiç giyilmemiş elbise bulunuyor.
Yayın tarihi: 06.01.2006
326
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.