www.gayet.net'in yaptığı 'kıskançlık testi'nin sonucuna göre Türkiye'nin yüzde 70'i kıskanç ve çok kıskanç." /> www.gayet.net'in yaptığı 'kıskançlık testi'nin sonucuna göre Türkiye'nin yüzde 70'i kıskanç ve çok kıskanç. " />
Magazin

Kadınlar daha kıskanç

Kadınlar daha kıskanç

İnternet sitesi <a href="http://www4.gayet.net/index.ovt"target="_blank">www.gayet.net</a>'in yaptığı 'kıskançlık testi'nin sonucuna göre Türkiye'nin yüzde 70'i kıskanç ve çok kıskanç.

Test sorularına verdikleri yanıtlara göre 'kıskanç' sayılan kadınların oranı yüzde 32, bu işi detektiflik seviyesine kadar çıkaranlar da aynı oranda. Gözünü kuşku bürümüş 'çok kıskanç'ların oranı ise yüzde 6. Erkeklerde ise durum şöyle:

Kıskançlar yüzde 30, detektifler yüzde 30, kuşkucu kıskançlar da yüzde 9. 'Kıskançlık testi'ni çözen üniversite öğrencisi ya da mezunlarının sayısı lise mezunlarının iki katına yaklaştı.

Test çözenlerin gelir durumuna bakınca, maddi imkanlar arttıkça kıskançlık testine gösterilen ilginin azaldığı görülüyor. Bir başka saptama da cinsiyetlere göre: Kıskançlık testini çözenlerin yaklaşık yüzde 60'ı kadın.
Yayın tarihi: 03.11.2006
688
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.