Magazin

Kadının vurduğu yerde gül bitiyor

Kadının vurduğu yerde gül bitiyor

Acı, kadından gelirse o kadar da acıtmıyor! Britanya'da yapılan bir araştırma, aynı şiddette de olsa kadın tarafından uygulanan fiziksel acının, erkeklerinkinden daha az acıttığını kanıtladı.

Westminister Üniversitesi öğrencileri üzerinde yapılan deneyde, bir grup öğrencinin parmakları bir mengeneye koyuldu ve karşı gruptaki öğrencilerden dayanamayacakları noktaya gelene mengeleri sıkmaları istendi. Sonuçta, parmağı sıkıştırılanların, karşılarındaki olduğu takdirde mengenenin daha çok sıkılmasına izin verdiği anlaşıldı.

Dr. David Williams, bu etkinin katılımcıların bilinçaltı beklentileriyle ilgili olduğunu söyleyerek, "Kadın tarafından uygulanan acı verici uyarıcının daha az acı vereceği inancı bu sonucu doğuruyor. Deney iki cinse de uygulandığından, erkeklerin maço görünmek ya da kahramanlık için daha az acımış gibi davrandığını söyleyemeyiz" dedi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 06.02.2004
434
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.