Magazin

Kadın olup yarışacaklar

Kadın olup yarışacaklar

İşte yarışmada son nokta: Haftalarca bir evde kadın gibi yaşayıp birinci olan erkek, 100 bin doların sahibi olacak!

Türkiye, 'Gelinim Olur musun?' yarışmasında, annesiyle âşık olduğu Sinem arasında kalan Ata ile ona, "Sen âşık değilsin, olunca ben sana söylerim oğlum", "Sinem'le evlenirsen ben de babanı eve getiririm" gibi çıkışlar yapan Semra Hanım şokunu atlatamadan, "Bunu da mı görecektik?" dedirtecek bir yarışmayla tanışacak. Programda, 10 erkek 'kadın gibi' olup yarışacak.

Evlilik şartı aranacak
Yeni yılda ekranlarda olacak programın orijinal adı; "He's a Lady". Türkiye, ABD'den sonra yarışmayı yapan ilk ülke olacak. ABD'liler de, "tds"de yayımlanıp büyük ilgi gören yarışmanın yeni sezonunu izlemeye başlayacak.

Türkiye'de de yarışmacılar evli erkekler arasından seçilecek. Tepeden tırnağa ağda yapılacak erkekler, yarışma boyunca yüksek topuklu ayakkabı ve elbiseleri giyecek; peruk ve makyajla dolaşacak. Erkekler günlük bakımlarını ve kadınların evde yaptıkları işleri yapmakla yükümlü olacak.

Eşcinsellere yasak
Çoğunluğu kadınlardan oluşan jüri, ilk hafta 4 yarışmacıyı, sonra da her hafta bir adayı eleyecek. Jüri üyeleri ve yarışmacılar arasında, eşcinsel eğilimi olanlar yer alamayacak.

Haftalarca bir evde kadın gibi yaşamanın zorluğuna katlanıp, birinci olan hatırı sayılır bir paranın da sahibi olacak. Yarışmanın birincisine ödenecek para tam 100 bin dolar (yaklaşık 140 milyar lira).
(Milliyet)
Yayın tarihi: 09.12.2004
383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.