Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kadavra sergisi rekor kırıyor

Kadavra sergisi rekor kırıyor

ABD'de kadavra ve insan vücuduna ait parçaların yer aldığı sergi ziyaretçi rekoru kırdı.

Florida eyaletinin Tampa kentinde Bilim ve Endüstri Müzesi'nde 18 Ağustos'ta açılan sergiyi ilk dört gününde 12 binden fazla insanın ziyaret ettiğini bildiren müze yetkilileri, serginin şimdiden 2003 yılındaki Titanik sergisinin ziyaretçi rekorunu kırdığını belirttiler.

Benzerleri de ilgi görüyor
"BODIES, the Exhibition" adlı sergide, silikonun yumuşak doku yerine kullanıldığı özel bir yöntemle korunmuş 20 kadavrayla 260 vücut parçası sergileniyor. Kadavraların derisinin kas, kemik, iç organlar, tendonlar, kan damarları ve beyni gösterecek şekilde alındığı serginin benzerlerinin dünya genelinde milyonlarca ziyaretçi çektiği ifade ediliyor.

Serginin tıbbi direktörü Roy Glover, sergilenen örneklerin Çin'de bulunan Dalian Tıp Üniversitesi'ne ait laboratuvarlarda korunan ve kimliği bilinmeyen Çinlilere ait olduğunu açıkladı. 18 Ağustos'ta açılan sergi, şubat ayına kadar görülebilecek.
447
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.