Magazin

Jetset'in playboyundan 2 milyon Euro'luk düğün

Jetset'in playboyundan 2 milyon Euro'luk düğün

Formula-1'de Renault ekibinin teknik patronluğu yapan 58 yaşındaki ünlü playboy Flavio Briatore, kendisinden 30 yaş küçük TV sunucusu Elizabetta Gregoraci ile Roma'da evlendi.

Hollywood tarzı ve 2 gün süren düğün öncesi kilisedeki nikah törenine İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin yanı sıra siyasetçiler, spor adamları ve Avrupa sosyetesinin önde gelenleri katıldı.

"Tor di Crescenza" kalesinde verilen düğün yemeğinde ise Duran Duran topluluğu bir konser verdi. 58 yaşındaki Flavio Briatore'nin 2 milyon Euro harcayarak düzenlediği törene eski sevgilisi Naomi Campbell ve kendisinden bir çocuğu olan diğer top model Heidi Klum davet edilmedi. Tören için 3 adet Rolls Royce gelin arabası, konuklar için 200 Mercedes, 300 şoför, 200 body guard, 300 güvenlik görevlisi, 18 salon hostesi, 40 garson, 16 şef garson, 6 aşçı bulunduruldu.

Şahidi Benetton oldu
Flavio Briatore'nin şahitlerinden Formula-1'in patronu Bernie Ecclestone son anda nikaha gelmedi. Briatore'nin şahitliğini Luciano Benetton yaptı. Bu arada nikaha 40 dakika geciken gelin Elizabetta Gregoraci'yi beklerken paparazzilerle sohbet eden Başbakan Silvio Berlusconi "Bu rötarı ben yapsaydım topa tutardınız" dedi. Nikah töreninde ayrıca İspanya eski Başbakanı Jose Maria Aznar, Simon Le Bon, Fabio Capello, Fernando Alonso, Marcello Lippi gibi ünlüler de hazır bulundu.

Briatore, hayır karşılığı düğünü görüntü haklarını İngiliz Hello dergisine sattı. Çift görüntü alınmaması için beyaz şemsiyelerle korundu.

Şemsiyeli koruma
Flavio Briatore, düğün töreninin tüm görüntü haklarını "hayır karşılığı" İngiliz Hello dergisine sattı. Çift, paparazzilerden beyaz şemsiyeyle korundu.

Deniz ağırlıklı düğün mönüsü
Somon Carpaccio, kabaklı karidesli makarna, levrek balığı sebze gril ana mönüyü oluştururken konuklara çeşitli tatlılar, Chardonnay beyaz şarap, Barolo kırmızı şarap ve Dom Perignon şampanya ikram edildi. Düğün hediyeleri yerine bağışlar Briatore'nin böbrek ameliyatı olduğu Umberto 1. Polikliniğine yapıldı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 16.06.2008
428
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.