Magazin

Japonya'da seks işi biraz karışık

Japonya'da seks işi biraz karışık

Japon çiftlerin çoğu evlenince sekse veda ediyor. Erkekler 'dışarıda' kadınlar 'isyanda'

Evli Japon çiftlerin seks hayatı kafa karıştırıcı... Ülkede yapılan bir araştırmaya göre, kadınların çoğu 20 yıldan fazla, bazıları
ise evlendikten sonra hiç seks yapmıyormuş. Bu yüzden de 128 milyon olan ülke nüfusunun 2050'de 100 milyona gerilemesi bekleniyor.

Araştırmada, Japon erkeklerin eşlerini çocuklarının annesi olarak gördükleri için onlarla seks yapmak yerine başka kadınlarla birlikte olduğu vurgulanıyor. Bu durumda devreye giren bazı şirketler ise isteyen kadınlara para karşılığı günlük ilişkiler sağlıyor.

2000 yılında yapılan bir araştırmaya göre 25-29 yaşındaki erkeklerin yüzde 70'i, kadınların ise yüzde 54'ü bekâr. Ve 600 kadınla yapılan bir görüşmeye göre bu kadınların yüzde 26'sı geçen yıl kocalarıyla seks yapmamış. Ülkede boşanma oranları 10 yılda iki kat artmış.

Araştırmacılardan Kim Myong-gan, Japon erkeklerinin sadece çalışmak için yaşadıklarını, bunun bir problem olduğunu düşünmediklerini, cinsel ihtiyaçlarını seks endüstrisi sayesinde giderdiklerini ancak kadınların gidecek yerleri olmadığını söyledi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 05.04.2005
518
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.