Magazin

Japonya'da okul açması isteniyor

Japonya'da okul açması isteniyor

Tanyeli'ye Hintliler'den sonra Japonlar'dan da dans okulu açması için teklif geldi. Geçtiğimiz hafta Tokyo'da düzenlenen bir workshop'a katılan ünlü oryantal, bu teklife sıcak baktığını söyledi.

Tanyeli'nin fotoğrafları sağda

Göbek dansı denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Tanyeli, bu sanatı icra etmesinin dışında eğitmen yönüyle de tanınıyor.

Bugüne kadar Avustralya, Amerika, Hollanda, Hindistan, Yunanistan ve Japonya'daki birçok dans okulunda kadınlara oryantal öğreten Tanyeli, son birkaç yıldır sık sık Hindistan ve Japonya'ya gidiyordu.

Son yıllarda Hintli, Japon ve Rus işadamlarının partilerine, düğünlerine davet edilen Tanyeli, son olarak Semiramis Pekkan'ın ayrıldığı eşi Gulu Lalvani'nin kızının düğünü için Tayland'a gitmişti.

Düğün sonrası Avustralya'ya geçerek orada sahne alan, ardından da Tokyo'daki workshop'a katılan Tanyeli, burada yaklaşık 100 Japon kadına oryantal dansın inceliklerini öğretti.

Bir yıl içinde üç kez Japonya'dan davet alan Tanyeli, "Tokyo'da benim adıma bir okul açmak istiyorlar. Çünkü Japon kadınları bizim göbek dansımıza bayılıyor. Her gittiğimde 3-4 gün kalıyorum, ama bu onlara yetmiyor. İstiyorlar ki bir okulum olsun, orada sürekli kalayım. Bu da çok zor. Ama okul teklifi de cazip gelmedi değil. Bakalım zaman ne gösterecek" dedi.

Bu arada geçtiğimiz kış ayında Elma TV'de ünlü konuklarıyla birlikte ekran başındakilere dans öğreten Tanyeli, geçtiğimiz günlerde son programını çekti. Sezona ara verdiğini söyleyen oryantal, yeni yayın döneminde yepyeni bir dans programıyla sevenlerinin karşısında olacağını söyledi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 12.05.2006
417
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.