Magazin

Janjanlı paketler zararlı!

Janjanlı paketler zararlı!

Avrupa ve Amerikalı çocuklara parlak paketlerde sunulan mısır gevreği ve tahıl ürünlerini araştıran uzmanlar, ürünlerde çok yüksek oranda şeker ve tuz kullanıldığını ortaya çıkardı.

Avrupa ve Amerika'nın vazgeçilmez tahıl ürünleriyle ve mısır gevreğinden yapılan, kahvaltıda sütle yenilen yiyeceklerin zayıf gıda besinlerinden oluştuğu ortaya çıktı. İngiliz Tüketici Derneği tarafından yapılan araştırmada, bu yiyeceklerin normalin üstünde şeker, tuz ve yağ içerdiğini duyurdu. Araştırmacılar, 100 popüler markanın ihtiva ettiği besinleri kontrol ettiklerini belirtti.

85 markanın çok fazla şeker, 40 markanın fazla tuz, 9 markanın doymuş yağ ihtiva ettiğini ortaya çıktı. Markaların çoçuklara yönelik olduğunu belirterek, bunların içinde 9 markanın yüzde 40'nın şeker, 18 markanın da fazla tuz ihtiva ettiğini bildirdi. 13 markada kalp hastalıklarına neden olabilen, hidrojenli yağ ve hidrojen karışımlı yağ bulunduğu belirlendi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 01.04.2004
421
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.