Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

James ile evcilik oynardık

James ile evcilik oynardık

Menekşe gözlü yıldız Elizabeth Taylor, unutulmaz film 'Devlerin Aşkı'ndaki rol arkadaşı James Dean'i anlattı.

Hızlı yaşadı, genç öldü, cümlesi denilince akla hemen James Dean gelir. Elizabeth Taylor, sinema dünyasının yakışıklı olduğu kadar asi çocuğu olarak da tanınan James Dean'i, ölümünün 50'nci yıldönümünde anlattı.

Rol arkadaşı hakkında ilk kez konuşan Taylor 'O söylendiği gibi asi değil, çok romantik, çekingen ve içine kapanık bir çocuktu' iddiasında bulundu. 'Devlerin Aşkı' filminde karşılıklı oynadıkları dönemde sette verilen molalar sırasında, kendilerini kimselerin bulamayacağı bir yere giderek, adeta evcilik oynadıklarını itiraf eden Liz Taylor 'Karşıma geçip kafasını eline dayar ve dalardı. Kendisine masal anlatmamı isterdi. Sonra da gözlerini kısıp gökyüzüne bakardı' diye anlattı.

ÇABUK KIRILIRDI
Liz Taylor, James Dean'ın sürekli ruh halinin değiştiğini de belirterek 'Çok dayanıksız bir karakteri vardı. Çabuk kırılırdı. Sette çekim istendiği gibi gitmeyince, bunalıma bile girerdi. Söylenenlerin aksine cinsel arzusunu hiç ön plana çıkartmazdı. Tek değerli şeyi Marcus adındaki kedisiydi. Bazen onunla oynamaya dalar ve beni bile unuturdu' şeklinde konuştu.
(Hürriyet)
327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.