Magazin

Jagger Bush'un odasını kaptı

Jagger Bush'un odasını kaptı

Ünlü şarkıcı Mick Jagger, ABD Başkanı George W. Bush'tan önce davranarak, Bush'un Viyana'da kalacağı kral dairesini ayırttı.

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre, Bush'un 21 Haziran'da Viyana'da yapılacak AB-ABD zirvesi sırasında kalacağı süit oda, aynı tarihte kentte konser verecek Rolling Stones grubu tarafından bir geceliğine 3 bin 600 sterlin (yaklaşık 8 bin 280 YTL) ödeme yapılarak kiralandı.

Başkan Bush'un Irak savaşını eleştiren 62 yaşındaki Mick Jagger'ın Amerikan Başkanı'nın kalacağı Viyana Imperial Oteli'ndeki kral dairesinden vazgeçmeyeceği belirtiliyor.

Milyoner şarkıcıya yakın bir kaynak, Bush'un yardımcılarının odayı geri almak için bastırdıklarını, ancak Mick Jagger'ın odayı elinde tutmaya kararlı olduğunu belirterek, Beyaz Saray yetkililerinin diğer tüm odalar birinci kattayken bu odayı ikinci katta olması nedeniyle istediklerini kaydetti.

En iyi 100 oda arasında
Eski başkanlar Ronald Reagan, John Kennedy ve George Bush'un da kaldığı klasik döşenmiş kral dairesi, dünyanın en iyi 100 otel odası arasında bulunuyor.

210X120 boyutlarında yatağı, şamdanları ve yağlı boya tabloları bulunan odadan, Amerikalı yetkililerin güvenlik gerekçesiyle artık vazgeçtikleri de gelen haberler arasında.
Yayın tarihi: 25.04.2006
405
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.