Magazin

İzzet Yıldızhan beraat etti!

İzzet Yıldızhan beraat etti!

‘Nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs’ ve ‘kasten yaralama’ suçlamasıyla hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istenen türkücü İzzet Yıldızhan beraat etti. Yıldızhan gazetecilere “Bu karar benim onur belgem” dedi

iizet

Ankara’da bir otelde ”nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs” ve ”kasten yaralama” suçlarını işlediği iddiasıyla yargılanan türkücü İzzet Yıldızhan’ın beraatına karar verildi.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, daha önce alınan karar üzerine kapalı gerçekleşen duruşmaya sanık İzzet Yıldızhan ile avukatı Erol Aras katıldı. Duruşmada, Yıldızhan’ın beraatına karar verildi.

Avukat Aras, ”nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs” suçlamasından verilen beraat kararına, mahkeme başkanının muhalif kaldığını, ”basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek nitelikte kasten yaralama” suçundan verilen beraat kararının ise oy birliğiyle alındığını açıkladı.

‘Adalet yerini buldu’

Duruşmanın salonundan çıktıktan sonra avukatına sarılan Yıldızhan, gazetecilere, ”Bu karar, şu anda benim elimdeki onur belgem” dedi. Avukat Aras ise kararı ”Adalet yerini buldu” ifadesiyle değerlendirdi.
İddianamede Yıldızhan’ın, TCK’nın 102/2 ve 35/2. maddelerinde düzenlenen ”nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs” ve 86/2. maddesinde düzenlenen ”basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek nitelikte kasten yaralama” suçlamalarıyla, 2 yıl 1 aydan, 10 yıla kadar hapis cezası isteniyordu.

Kaynak: Milliyet

Yayın tarihi: 11.05.2012
608
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.