Magazin

'İzin verin evleneyim'

'İzin verin evleneyim'

Ahmet Mümtaz Taylan'dan geçen yıl boşanan Ayçin İnci, yeniden evlenebilmek için 300 günlük 'iddet' süresinin kaldırılması talebiyle mahkemeye başvurdu.

“Kurşun Yarası” dizisinin setinde tanışan ve 2007 yılında nikah masasına oturan Ayçin İnci ile Ahmet Mümtaz Taylan’ın evliliği tam beş yıl sürmüştü. Oyuncu eşi Taylan’dan 23 Mart 2012 günü anlaşmalı olarak boşanan Ayçin İnci, geçtiğimiz günlerde yeniden evlenebilmek için mahkemeye başvurdu.

Ünlü oyuncu, boşanma kararının kendilerine duruşmadan bir yıl sonra tebliğ edildiğini söyledi ve bu yüzden yeniden evlenebilmek için 300 gün bekleme şartı koyan iddet müddetinin kaldırılmasını istedi. Gebe olmadığını belirten İnci, “Başkasıyla evlenebilmem için bu sürenin kaldırılmasını talep ediyorum” dedi.

İddet müddeti nedir?
Yasaya göre evlilik sona erdiğinde, erkek istediği zaman evlenebilirken kadın 300 gün beklemek durumunda. Bu süre, kadının hamile olması halinde doğacak çocuğun babasının kim olduğunun belirlenmesinde karışıklık yaşanmaması için konuyor.

Yayın tarihi: 07.06.2013
433
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.