Magazin

İTÜ'de Justin Bieber dayağı!

İTÜ'de Justin Bieber dayağı!

Justin Bieber'in İTÜ'de konser verdiği sırada özel güvenlik konseri izlemeden üniversiteden çıkmak isteyen öğrenciyi tekme tokat dövdü…

Güncellenme tarihi:

Geçtiğimiz günlerde Justin Bieber İTÜ'de verdiği konser çok konuşuldu. Binlerce insanın akın ettiği konserde olanlar dakika dakika basına yansıdı. Aynı gün okulda ders yapan öğrencilerin çilesi ise neredeyse hiç konuşulmadı. İşte bu öğrencilerden biri İTÜ öğrencisi olan Ezgi Küreci. Konserin olduğu gün ders çıkışında okuldan ayrılmak isterken, konser nedeniyle orada bulunan özel güvenliğin tekmelerine maruz kaldı. Ezgi, yaşadıklarını insanhaber.com'a anlattı.

Ezgi Küreci Bieber konseri mağduruydu... Yaşadığı sıkıntıları; "Üniversitemiz Justin Bieber konserine kapılarını açarak kar etmek için türlü planlar yaparken; biz İTÜ öğrencileri ise üniversitemiz tarafından mağdur edildik. Dersleri çığlıklar eşliğinde işleyip, sınavlarımızın son anda iptal edilmesinden; kampüs içinde adım atacak yer kalmamasına kadar bir çok sıkıntı ile karşılaştık” ifadeleriyle anlattı.

Ezgi’nin mağduriyeti bununla da bitmiyordu. Justin Bieber konserinde bir de dövüldü. Konser günü kalabalıktan rahatsız olunca annesini aradı, annesinden arabasıyla kendisin almasını istedi.


Annesi arabasıyla aldı, ancak o kadar kabalaıktı ki yol açmak için Ezgi arabadan indi... İşte ne olduysa ondan sonra oldu. İTÜ’den çıkmak isterken bir anda organizasyondan görevli bir kişinin sözlü saldırısına uğradı.

Küreci derdini anlattıysa da olmadı... Bir anda çembere alındı. Küreci o anı şöyle anlatıyor: "Bir anda diğer görevliler ile birlikte çevremi sardılar ve “görevli olmanın” gücü ile tersleyen kişi beni ittirip tartaklamaya başladı. Olayı görüp gelen annem ve arkadaşımın sesini arkamda duyarken göğsüme tekme atıldı. Arbede esnasında annemin gözlüğü ve saati de etrafa fırlamıştı.

Bana saldırıp tekme atan görevliyi etrafta bulunanlar engellemeye çalışırken; olaya müdahale edecek İTÜ'den hiç bir görevliye ulaşamadık. Güvenlik amirliğini arayıp durumu anlattığımda hiçbir tepki alamadım. Darp edildiğimizi öğrenip yanımıza gelen arkadaşlarımız da defalarca İTÜ Güvenlik Amirliği'ni aradılar, fakat herkesin de gördüğü gibi İTÜ bizi tam anlamıyla magandaların arasında yalnız bırakmıştı..."

Konser mağduru olurken bir yandan da kendisine saldıran kişinin peşine düşen ancak Polis geldiğinde saldırgan görevlinin kaybedildiğini belirten Ezgi, “İfade almaya çalışıldığında olaya şahit olan diğer görevliler olayı gördüklerini bile inkar eder halde saldırının üstünü kapatmaya çalıştılar. Olayın üstünden ikibuçuk saat geçip biz hastaneye ve karakola sevk edilirken İTÜ görevlilerinden kimse hala olay yerine gelmemişti” diyerek İTÜ’nün de bu olay karşısında sessiz kalmasını kınadığını belirtti. (insanhaber.com)

Yayın tarihi: 06.05.2013
1449
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.