Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İtalyanlar evde gezip tozuyor

İtalyanlar evde gezip tozuyor

Komşularına ve arkadaşlarına tatile gittiklerini söyleyip kendilerini eve kilitleyen İtalyanlar, evlerindeki saksıları sulaması için komşusuna veriyor, İnternet'ten de hediyesini ısmarlıyor.

Yaklaşık 3 milyon İtalyanın tatil sezonunda, komşularına ve arkadaşlarına tatile gittiklerini söyleyip, eve kapandıkları ortaya çıktı. Roma´da yayımlanan bir gazetedeki habere göre, maddi yetersizlikler yüzünden tatile gidemeyen İtalyanlar, evlerindeki buzdolabını dondurulmuş gıdalarla dolduruyor. Sözde tatil süresince eve kapatılan çocuklara da sus payı olarak bol miktarda video oyunu ve kitap temin ediliyor.

Yaratıcılığın sınırı yok
"Help Me" adlı psikologlar derneği adına durumu değerlendiren bir üye, "tatilcilerin" evde bulunmadıkları süre zarfında cep telefonlarını kapattıklarını, sabit telefonlarınıysa telesekretere bağladıklarını söylüyor. Bazı kişilerin durumu abarttığı, evlerindeki saksıları sulamaları için komşularına verdiği, hatta evlerine bronzlaştırmayı sağlayan düzenek kurup, İnternet'ten tatil bölgesine özgü hediyelik eşya satın aldıkları kaydediliyor.

Uzmanlara göre bu tip davranışların altında parasızlık nedeni ile tatile çıkamamanın verdiği utanç yatıyor.
(e-kolay Haber)
170
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.