Magazin

İtalyan kaynanalar yuva yıkım timi gibi

İtalyan kaynanalar yuva yıkım timi gibi

Geleneksel aile kurumuna büyük önem ve değer vermesiyle tanınan İtalya'da evlilikler, kaynanalar yüzünden çatırdıyor. İtalya'da her 10 evlilikten 3'ü kaynana eziyeti yüzünden yıkılıyor.

EURES adlı araştırma enstitüsü tarafından yapılan bir çalışmaya göre, İtalya'da her dört dakikada bir, bir boşanma vakası yaşanıyor.

İtalya'da 2000 yılına kıyasla 2002'de yüzde 45'lik bir artış gerçekleşti ve boşanan çift sayısı 50 bin 828 oldu. Genç yaşta evlenme, para konusunda anlaşmazlık, yeni biriyle tanışma, başlıca ayrılık nedenleri olarak sayılırken, 10 evlilikten 3'ünün kaynana eziyeti ve İtalyan erkeklerinin annelerine aşırı bağlı olmasından ötürü sona ermesi dikkat çekiyor.

KÜÇÜK ÇOCUK MUAMELESİ
Yetişkin oğullarına küçük çocuk muamelesi yapan, gelinlerini beğenmeyen ve yeni evli çiftlerin iç işlerine sıklıkla müdahale eden İtalyan kayınvalideler, ülkedeki evlilik kurumunu zorluyor.
Yayın tarihi: 13.11.2006
527
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.