Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İtalya cazibemize dayanamadı

İtalya cazibemize dayanamadı

Tanıtımlar sonuç verdi: ''Ritmi takip et, Türkiye'nin tadına var'' sloganından etkilenip Türkiye'yi tercih eden İtalyan turistlerin oranı, geçen ay yüzde 26 arttı.

Milano'daki ''MİB'' Turizm Fuarı'na katılan Turizm Bakanı Mustafa Taşar'ın İtalyan turistleri ülkemize çekme girişimleri meyvelerini vermeye başladı. ''Ritmi takip et, Türkiye'nin tadına var'' sloganından etkilenip Türkiye'yi tercih eden İtalyan turistlerin oranı, geçen ay yüzde 26 arttı.

Geçen yıla oranla ilk üç ayda gerileme kaydeden İtalyan turist sayısı yeni reklam kampanyası ile nisan ayında artış gösterdi.

Birçok büyük kentte billboard'lara da yapıştırılacak afişler dışında Roma'da geçen yıl olduğu gibi belediye otobüslerini de ilanlar süsleyecek.

Roma Turizm Ataşemiz Özer Sezgin, birçok turizm firmasının İtalya'nın belirli kentlerinden Antalya ve Bodrum'a charter seferleri düzenlediklerini belirtti.
216
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.