Magazin

İşyerinde e-posta yasağı

İşyerinde e-posta yasağı

İngiliz işadamı John Caudwell, sahip olduğu Phones4u adlı şirkette çalışanların e-posta kullanmasını yasakladı. Cep telefonu satışı alanında faaliyet gösteren firmada çalışan 2500 kişi, bundan sonra birbirleriyle yüzyüze ya da telefonla iletişim kuracak.

Kendisi de e-posta kullanmayan Caudwell, bu yöntemle personelin günde üç saat zaman kazanacağı ve bu yolla ayda 1 milyon sterlin tasarruf edecekleri görüşünde.

İngiltere'nin en zenginleri listesinde 26. sırada yer alan Caudwell, şirketinde e-posta'nın "sinsi bir şekilde yayıldığını" farkettiğini ve hemen yasakladığını söylüyor. Müşterilerin şirketle e-posta yoluyla iletişim kurmaya devam edebileceğini söyleyen iş adamı, yasağın sadece şirket içinde geçerli olduğunu ifade ediyor.

Şirket genel merkezindeki yönetim birimi, personel ve perakende satış mağazalarındaki elemanların çığ gibi artan e-posta yazışmaları yüzünden zorlandıklarını gözlemleyen Caudwell, e-posta yasağının çabuk ve olumlu bir etkisi olduğunu söylüyor.

Phones4u çalışanlarına klavyelerinin başından kalkıp yüzyüze ya da telefonla iletişim kurmaları söylenmiş. CNN'in web sitesindeki haberde çalışanların yasakla ilgili neler düşündüğüyle ilgili ayrıntılar yer almıyor.
(Hürriyetim)
Yayın tarihi: 22.09.2003
281
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.