Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İşyeri aşkı kelebek misali

İşyeri aşkı kelebek misali

ABD'de yapılan bir araştırma, işyeri aşklarının sadece yüzde 16'sının uzun süreli olduğunu ortaya çıkardı. Bu tür ilişkilerin ömrü genellikle bir yılı geçmiyor.

Amerikan MSNBC kanalının yaptırdığı araştırmaya göre, iş arkadaşıyla ilişkiye girenlerin yüzde 17'si, ilişkinin birkaç gün ya da birkaç hafta sürdüğünü ifade etti. İlişkinin birkaç hafta ile bir yıl arasında devam ettiğini söyleyenlerin oranı yüzde 36 iken, "İlişkimiz 1 ile 5 yıl arasında sürdü" diyenlerin oranı yüzde 31'de kaldı. 5 yılı aşan uzun süreli ilişki yaşayanların oranı sadece yüzde 16.

8 milyon kişi ilişkiye girmiş
"Ofis Aşkları" isimli kitabın yazarı Dennis Powers, "her yıl yaklaşık 8 milyon kişinin işyerinde aşk ilişkisine girdiğini ve bu sayının giderek arttığını" belirtiyor. İş aşklarının olumsuz yanlarını da inceleyen Powers, "İşyerinde başlattığınız ilişki evliliğe gitse bile, şayet günün birinde boşanırsanız, eski eşinizle aynı işyerinde çalışmak sizin açınızdan bir çeşit manevi işkence olmaz mı?" sorusuna dikkat çekiyor.

Kadın terfi ederse erkek çıldırıyor
Çiftlerin mutluluğuna gölge düşürebilecek bir başka durum ise erkeğin değil de, kadının terfi etmesi ve erkeğin o mevkiye asıl kendisinin layık olduğunu düşünmesi halinde ortaya çıkıyor.

Çiftlerden birinin işini kaybetmesi de, özellikle evlilerin yaşamında olumsuzluklara yol açıyor. İşyerinde biri ya da ikisi de evli ve erkek arasında başlayan aşkların, ABD'de giderek artan boşanma olaylarında etken olduğu ve oranı yüzde 50'lere çıkardığı araştırmanın dikkat çeken başka bir yönü.
178
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.