Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İsviçre yoksulların intiharıyla sarsıldı

İsviçre yoksulların intiharıyla sarsıldı

Kişi başına düşen milli gelirin 28 bin dolara ulaştığı İsviçre'de dört kişilik bir ailenin maddi sıkıntılar yüzünden intihar etmesi şok yarattı.

Zürih-Wittikon'da borçları olan bir karı-koca evleriyle ilgili tahliye kararı üzerine, iki yetişkin çocuğunu ve iki köpeğini vurduktan sonra yaşamlarına son verdi. Polis geçen çarşamba evin tahliyesi için geldiğinde cesetleri buldu.
Yaşadıkları kooperatif evini zorunlu tahliyenin arifesinde korkunç olay meydana geldi. Baba Manfred (53) ve anne Irene, önce kızları Katharina (14) ile oğulları Florian'a (17) sonra da köpeklerine namluyu çevirdiler. Tetiği son kez kendileri için çektiler.

Ailenin bıraktığı mektuptan anlaşıldığına göre baba Manfred'in 100 bin frank değerindeki iş yerinin iflasta olması, borçlarını ödeyememe endişesi ailenin yok oluşunu getirdi ve ülkede dehşet yarattı. İsviçre'de son yıllardaki ekonomik krizin geçmişte benzeri görülmemiş trajedilere yol açtığına işaret edildi ve borçlular üzerindeki ekonomik baskıların hafifletilmesi istendi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 09.12.2003
184
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.