Magazin

İsveç'te çalışmak vardı!

İsveç'te çalışmak vardı!

AB'de gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, en uzun tatiller İsveç, Hollanda ve Danimarka'da, en kısa tatiller ise İrlanda ve Yunanistan'da yapılıyor.

Almanya'da faaliyet gösteren IW Ekonomi Enstitüsü, AB ülkelerinde tatillerin uzunluğu konulu bir araştırmayı yayınladı. Die Welt gazetesinde yer alan araştırma, 2003 yılında en uzun tatillerden İsveçlilerin yararlandığını ortaya koydu. Bu ülkede halk geçen yıl ortalama olarak 33 tatil yaptı. İsveçlileri, 31 gün ile Hollandalılar, 30 gün ile Hollandalılar ve 29 gün ile Almanlar izledi.

Komşu karınca gibi
Buna karşın, AB'de en az tatil İrlanda'da yapılıyor. İrlandalılar geçen yıl ortalama olarak ancak 20 gün tatil yaptı. Öte yandan, araştırma "tembel Güney Avrupalılar" önyargısının gerçeği yansıtmadığını gösterdi. Nitekim, AB'de İrlanda'dan sonra en kısa tatiller Yunanistan'da yapılıyor. Yunanlılar, geçen yıl ortalama olarak sadece 23 gün tatil yaptı.
Yayın tarihi: 02.07.2004
333
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.