Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İsveçli yatıyor İngiliz de yatsın

İsveçli yatıyor İngiliz de yatsın

İngiliz futbol otoriteleri, İngiltere-İsveç maçı öncesi Dünya Kupası'nda sekse izin verilip verilmemesini tartışma konusu yaptılar.

İsveçli futbolcuların eşleriyle birlikte olduklarına dikkat çeken bir İngiliz kaynak, "Bizimkiler kırmızı yüzlü, sağlıklı... Eşleri de seksi" diye yazdı.

Bugün oynanacak İngiltere-İsveç maçından önce, İngiliz futbol otoriteleri Dünya Kupası'nda sekse izin verilip verilmemesini sorun yaptılar. İsveçli milli futbolcuların her gece eşleriyle yatmalarına izin verilirken, birçok İngiliz otorite, Dünya Kupası gibi ciddi bir şampiyonaya futbolcuların eşlerini götürmelerine karşı çıktılar.

EŞLERİ SEKSİ
İngiliz futbolcuların eşleri kocalarıyla aynı otelde kalmamalarına rağmen Baden Baden'deki Park Oteli'ne giderek yerleştiler ve eşlerini sık sık görüyorlar hatta Trinidad-Tobago maçından sonra Sven Goran Eriksson'un futbolculara moral olsun diye seks yasağını kaldırmasıyla bir geceyi de kamp otelinde geçirdiler.

İsveç maçından önce İngiliz futbolcuların kahvaltıda eşleriyle daha neşeli göründükleri bildirildi. Bir İngiliz kaynak, İngiliz futbolcuların Almanya'ya geldikten bu yana sadece iki geceyi birlikte geçirdiklerine dikkat çekerken, "İngiliz futbolcular yüzde yüz Dünya Kupası'na konsantre olmuş durumdalar ama hepsi kırmızı yüzlü sağlıklı gençler ve seksi eşleri var. Rahatlamak için eşleriyle biraz yalnız kalmaya ihtiyaçları vardı" dedi.

PARA BİTTİ EŞLER DÖNDÜ
Diğer taraftan İsveç, Dünya Kupası'nın ilk gününden itibaren futbolcularının eşleriyle aynı odada kalmalarına izin verdi. İsveç Futbol Federasyonu'nun bir hafta futbolcu eşlerinin masraflarını karşıladığı öğrenildi. Gelgelelim bir haftadan sonra kendi masraflarını ödeyecekleri bildirilince İsveçli futbolcu eşlerinin çoğunun ülkelerine döndüğü ve İngiltere-İsveç maçını sadece 5 İsveçli futbolcu eşinin izleyeceği öğrenildi

İsveç kampında tüm futbolcular eşleriyle her gece birlikte olurken, sevgilisi olmayan Arsenal'li yıldız futbolcu Freddie Ljungberg'in tek başına yattığı kaydedildi.

SOKAKTA RAHATSIZ ETMEZLER
Bir İsveçli kaynak "Bizim futbolcu eşlerinin durumu İngilizlerinkinden farklı. Tüm kadınlarımız sokakta birarada yürüseler onları kimse rahatsız etmiyor" diye konuştu. Geçen ay bir fotoğrafçıya seksi pozlar veren golcü John Alvbage'in sevgilisi Liza Anttonen, İsveçli Futbolcu eşlerinden en çok ilgi çekeni.

Karısını düşünen savaş kazanamaz
İtalya 90 Dünya Kupası'nda İngiltere'yi çeyrek finallere götüren İngiltere eski Teknik Direktörü Sir Bobby Robson, İngiliz futbolcu eşlerinin Almanya'da yanlarında olmaması gerektiğini savunurken "Savaşa gidiyoruz. Karınızı veya çocuğunuzu düşünürken bu savaşı kazanamazsınız. Turnuvadan bir ay önce onlara tatil verirsin. Ondan sonra allahaısmarladık. Çeyrek finale kalınılırsa ancak eşler getirilebilir" dedi.

Eşlerden uzak tutun diyenlerden değilim
İngiltere'de yayın yapan Radyo 5'e konuşan İngiltere Milli Takımı'nın bir başka eski Teknik Direktörü Graham Taylor ise "Beş hafta eşleri uzak tutun diyenlerden değilim" diyerek meslektaşının görüşüne katılmadı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 20.06.2006
214
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.