Magazin

İşte twitter'ın en popüler isimleri

İşte twitter'ın en popüler isimleri

Araştırmaya göre Twitter'daki en popüler isimler Melih Gökçek ve Ece Temelkuran

ece temelkuran

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü Yrd. Doç. Dr. Fatih Gürsul, Muhammed İkbal ve Muhammed Elsadi, Twitter’da en popüler kişilerin tweet analizini yaptı.

 Gürsul, Burson-Marsteller’in Klout verilerini kullanarak belirlediği “G20 Influencers Türkiye" isimli araştırmasıyla, Twitter'daki en etkili 10 ismi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gazeteci Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gazeteci Cüneyt Özdemir, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gazeteci-Yazar Ece Temelkuran, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gazeteci Mehmet Ali Birand ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olarak açıkladığını hatırlattı.

 

EN POPÜLER KİŞİLER GÖKÇEK VE TEMELKURAN

Araştırmanın asıl amacının “Twitter’da en etkin kişilerin tweetlerinin arkasında yatan temayı ya da niyetlerini belirlemek” olduğuna dikkat çeken Gürsul, incelenen 9 haftalık tweetlerde 987 tweet ile İbrahim Melih Gökçek’in ilk sırada olduğunu, onu 843 tweet ile Ece Temelkuran’ın izlediğini bildirdi. (Posta)

Yayın tarihi: 22.06.2012
375
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.