Magazin

İşte 'Survivor' gerçekleri

İşte 'Survivor' gerçekleri

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, son zamanlarda tartışmalara neden olan Survivor programının bilinmeyenlerini Mustafa Topaloğlu’na sordu.

Güncellenme tarihi:

İşte Ali Eyüboğlu'nun yazısının o bölümü:

"Kim ne derse desin Acun Medya’nın bugüne kadar yaptığı “Survivor”ların en sakini, en seviyelisiydi son “Ünlüler Gönüllüler”...
Yarışma kavgasız - gürültüsüz geçti.
Ne zaman ki, Merve Büyüksaraç elenip Türkiye’ye döndü, işler değişti.
Büyüksaraç’ın yaptığı bir dizi açıklama, “Gerçekten öyle mi?” sorusunu getirdi insanların akıllarına...
Ne söylemişti Büyüksaraç, yarışmayla ilgili.
1. Acun Medya, 10 hafta elenmeyeceğine dair anlaşma yapmış Mustafa Topaloğlu’yla...
2. O kadar da aç değildik orada. Ekmek arası peynir veriyorlardı bize.
3. Seyirciye gösterilen iguanalar yok adada. Sandık içinde motorla getirdiler onları, çekim yaptıktan sonra da götürdüler.
4. Muzları biz toplamadık, adadaki köylülerden aldık. Acun Medya ekibi 75 dolar verdi, biz de sırt çantalarımıza koyup, getirdik.
5. Anıl, güya son anda ikinci yedek olarak katıldı aramıza, ama Acun Medya’dan herkesi tanıyordu. Biz yarışmaya gitmeden haftalar önce Facebook’ta hayran sayfasının açılmış olması normal mi?

Merve’nin iddialarına yanıt
Merve Büyüksaraç’ın bu iddialarından Anıl’la ilgili olan kısmı, anında aydınlığa kavuştu.
Çünkü Anıl, hayran sayfasını “Survivor”a değil, dereceler kazandığı motor sporlarına borçlu.
Diğer konuları da son “Magazin Meydanı”nda ağırladığımız “Survivor”un en renkli isimlerinden Mustafa Topaloğlu’na sorduk.
Topaloğlu, Acun Ilıcalı’nın kendisine 10 hafta elenmeme garantisi verdiğine ilişkin iddiayı şiddetle reddetti ve “Böyle bir şey söz konusu bile değil” dedi.
Büyüksaraç’ın en büyük yankı uyandıran, hatta birçok insana “Tabii yaa.. Ben biliyordum zaten aç kalmadıklarını, onlara verildiğini” dedirten “Yemek veriyorlardı bize” iddiası konusunda Topaloğlu şunları söyledi:
“200’den fazla Survivor çalışanı var orada. Hepsi de müthiş disiplinli. Herkes birbirinin polisi. Mümkün değil birinin görevini suistimal etmesi. Aralarında bir tane 7, 8 puan vereceğim insan yok. Hepsine 10 üzerinden 10 verdim. O kadar iş disiplini var ki, o insanlarda, anlatamam. Yemekten gelirken Allah rızası için at cebine bir büskivi diye çok sitem ettim onlara, ama yapmadı bunu hiçbirisi. Merve neye dayanarak söylüyor bunu bilmiyorum doğrusu.”
Topaloğlu, Büyüksaraç’ın parayla muz ve prodüksiyondan iguana iddialarını ise reddetmedi.

İşte onun dört gözdesi
Mustafa Topaloğlu’na, yeniden bir adaya gidecek olsan “Survivor”dan kimleri alırdın yanına diye sorduğumuzda, şu isimleri saydı:
Alp, Anıl, Almeda, Hasan...
Topaloğlu’ndan yanıtını öğrenmek istediğim bir şey daha vardı.
Daha önce de yazdım bunu.
Çünkü Topaloğlu’nun bizden farkı şuydu:
Biz “Survivor”ı ekrandan seyrettik, o ise olay mahallinde...
Bu espriyi hatırlattıktan sonra sordum Topaloğlu’na, yüzme bilmeden, yarışmacıları seyrederek nasıl kaldın 10 hafta “Survivor”da...Topaloğlu, “Yüzme bilseydim ve yarışmaya katılacağımı önceden bilip, ona göre kondisyon çalışsaydım, birinci olamayabilirdim, ama finale kadar giderdim. Bu yaşta, hiçbir hazırlık yapmadan gittiğim Survivor’da katıldığım oyunların çoğunu kazanarak, yaşıtlarıma örnek oldum” dedi."

Yayın tarihi: 21.07.2012
604
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.