Magazin

İşte O Ses Türkiye'nin 'en sevilmeyen'i

İşte O Ses Türkiye'nin 'en sevilmeyen'i

SBT Analiz’in “O Ses Türkiye” (OST) için yaptığı tweet analizinin sonuçları ilginç...

o ses türkiye

Ebru Gündeş, Hadise Açıkgöz, Murat Boz ve Gökhan Özoğuz’un jüri üyeliği yaptığı “OST”nin Twitter aleminde en çok konuşulanı kimdir sizce?

Geçen yıla oranla bu sezon reytingi daha da artan “OST”nin bütün jüri üyeleri bayağı yazılıp çiziliyor sosyal medyada. “O Ses Türkiye”nin Murat Boz’la birlikte değişmeyen jüri üyesi Hadise hakkında bu kadar tweet atılıyor da, bunlar “olumlu” mu, “olumsuz” mu?

İşte Milliyet Cadde'den Ali Eyüboğlu'nun köşesine taşıdığı o ilginç sonuç..

Çünkü Hadise için yazılanların çoğu “olumsuz”.

İster inanın, ister inanmayın “O Ses Türkiye”nin her yayınında tablo üç aşağı beş yukarı aynı...

Anlaşılan “Nefretle sevilen bir yıldız” Hadise. “Ne onunla, ne onsuz” durumu söz konusu. Bu tabloyu iki türlü yorumlamak da mümkün...

“Bardağın dolu tarafı”na bakınca görünen şu: “Reklamın iyisi, kötüsü olmaz... Kim ne derse desin ‘O Ses Türkiye’de en çok konuşulan jüri üyesi Hadise.”

“Bardağın boş kısmı”na bakıp, “Hadise, bu kadar çok ‘sevmeyen’i olmasına rağmen rasıl oluyor da büyük firmalar ha bire onu kampanya yıldızı yapıyor?” demek de mümkün... Ben verileri paylaştım, artık karar sizin...

Yayın tarihi: 03.12.2013
1615
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.