Magazin

İşte Muhteşem Yüzyıl'ın bitiş tarihi

İşte Muhteşem Yüzyıl'ın bitiş tarihi

Habertürk yazarı Rahşan Gülşan, izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinin ne zaman biteceğini yazdı.

Güncellenme tarihi:

İşte Gülşan'n bugünkü yazısının o bölümü:

"Dün kaygıyla okudum Timur Savcı ile ilgili gazetelerde çıkan haberleri.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcısı,söz konusu dizinin yapımcısı olduğu için ölüm tehditleri alıyormuş. Sonunda mahkemeye başvurmak zorunda kalmış. Olayların bu noktaya gelmesi çok korkunç. Ama bu coğrafyada hiç rastlamadığımız şeyler de değil.

Düşünceleri, sözleri, ürettikleri yüzünden öldürülen aydınlar ülkesi burası. Neyse, diziden hoşlanmayanlara iyi, hastalarına da kötü bir haberim var. Dizinin sona ereceği tarih iyi kötü netleşmiş. Daha önce 4 sezon yayınlanacağı söylenen dizi, çeşitli internet sitelerinde haber olduğu gibi bu sezon sonunda değil gelecek sezonda nisan ayı civarında sona erecekmiş.

Hikâye akışında bir farklılık olmayacak, Kanuni Sultan Süleyman‘ın Zigetvar Seferi ile sona erecekmiş.

Yani böylece yorgan gidecek ve kavga bitecekmiş.

Bu arada geçen sezon buradan Tim’s Yapım’ın Ahmet Altan‘ın “İsyan Günlerinde Aşk” ve “Kılıç Yarası Gibi” romanlarını 1 milyon liralık telif karşılığı satın aldığını yazmıştım. Şirket Muhteşem Yüzyıl sonrası bu yapım için kolları sıvayacakmış.

Ve eğer duyumlarım doğruysa bu yeni dizinin senaryosunu hepimizi şaşırtacak bir isim kaleme almaya başlamış: Yasemin Çongar! Taraf’tan Ahmet Altan ile birlikte ayrılan Çongar bu yapımda da Altan‘ın çalışma arkadaşı olmaya devam edecek gibi görünüyor."

Yayın tarihi: 15.02.2013
489
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.