Magazin

İşte Eurovision şarkımız!

İşte Eurovision şarkımız!

52. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Kenan Doğulu'nun seslendireceği "Shake It Up Şekerim" (Çalkala Şekerim) adlı şarkı tanıtıldı.

TRT'nin Tepebaşı'ndaki stüdyolarında gerçekleştirilen basın toplantısı, Kenan Doğulu'nun, 6 kişilik dans ekibinin eşliğinde "Shape it up Şekerim" şarkısını seslendirmesiyle başladı.

Toplantıda daha sonra konuşan TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, Türkiye'yi Helsinki'de temsil edecek olan Kenan Doğulu'nun, "Shake it up Şekerim" adlı İngilizce şarkısıyla başarıya ulaşacağına inandıklarını kaydetti.

Kenan Doğulu ise, "Şarkı fırından yeni çıktı ve sıcağı sıcağını hep beraber dinledik. Üzerinde küçük değişiklikler yapılabilir ama ben şarkıya inanıyorum" dedi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Doğulu, şarkı sözlerinin İngilizce olmasına ilişkin bir soru üzerine, bunun Türkiye'de çok tartışıldığını ve kendisinin bütün eleştirilere saygı duyduğunu ifade etti. Doğulu, eleştiriler ışığında kendilerine yol açmaya çalıştıklarını belirterek, "Yarışmada lisanla ilgili bir dezavantaj yaşamak istemedim. Ben Türkçe ile doğan, Türkçe ile yaşayan bir insanım ama sonuçta Eurovision´da yarışacak bir şarkının İngilizce olması mantıklı bir yoldu" dedi.
Yayın tarihi: 09.03.2007
475
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.