Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İşte 2004'ün kadınları

İşte 2004'ün kadınları

GQ dergisi, aralık ayı sayısında 2004 yılının kadınlarını seçti.

Ünlü erkek dergisi GQ'nun beş kişiden oluşan listesinde; Kate Winslet, Uma Thurman, tenisçi Maria Sharapova ile Loretta Lynn ve Gwen Stefani yer alıyor.

UMA THURMAN
Quentin Tarantino'nun yönetmenliğini yaptığı 'Kill Bill' filmlerindeki Hollywood'un ünlü oyuncularından Uma Thurman, uzun boyu, ince vücudu ve iri gözleriyle bir animasyon kahramanına benzetiliyor. Thurman, sinema tarihinin de 'en iyi tekme atan kadın oyuncusu' olarak gösteriliyor. Aktiris şu sıralar bekar anneliğin tadını çıkarıyor.

MARIA SHARAPOVA

Kortlara çıktığında bu kadar başarılı olacağı tahmin edilmiyordu. Geçtiğimiz Wimbledon tenis müsabakalarının galibi Rus sporcu Maria Sharapova, GQ dergisinin seçtiği yılın kadınlarından en genci. Henüz 17 yaşındaki başarılı tenisçiyi artık herkes tanıyor.

Güzelliğiyle Anna Kournikova'nın tahtını elinden alan Sharapova, fiziksel özelliklerinin avantajlarını birçok markanın reklamında da kullanarak paraya çeviriyor.

Sharapova, "Erkekler benim hoş olduğumu düşünüyorsa, bunda hiçbir sakınca görmüyorum" diyor.

KATE WINSLET

Titanik filmindeki performansıyla tüm dünyada tanınan oyuncu Kate Winslet, canlandırdığı her karakterin içine girmesi ve karakterin hissettiklerini birebir yansıtmasıyla övülüyor.

GQ dergisi, Winslet'in oyunculuğunu 'masumiyet' kavramıyla özdeşleştiriyor. Winslet'in yüzündeki parlaklığın, pürüzsüzlüğün masumiyeti anımsattığını belirten GQ, onun yüzündeki ifadelerin sadece tablolarda görüldüğüne dikkat çekiyor.

LORETTA LYNN

69 yaşındaki ünlü şarkıcı Loretta Lynn seçilen yılın kadınları arasında en yaşlı olanı. 45 sene önce müzik hayatınagiren Lynn'in sesini GQ dergisi saf ve güzel olarak tanımlıyor. Jack White ile 'Van Lear Rose' adlı albümünde 'Portland Oregan' şarkısını beraber seslendiren Lynn, sadık hayran kitlesiyle buluşmayı sürdürüyor.

GWEN STEFANI

Ülkemızde, Don't Speak adlı şarkısıyla tanınan 'No Doubt' grubunun asi solisti Gwen Stefani, müzikteki başarısını oyunculuğa da taşımaya çalışıyor. Ünlü şarkıcı, Martin Scorcese'nin yönetmenliğini yaptığı 'TheAviator'da oynuyor. 35 yaşındaki Stefani,"Ölmeden önce yapmak istediğim milyonlarca şey var" diyerek henüz yolun başında olduğunu anlatıyor.
258
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.