Magazin

İstanbulluya tiyatro müjdesi

İstanbulluya tiyatro müjdesi

Şehir Tiyatroları'nın aralık-şubat dönemindeki tam bilet fiyatları, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararıyla 1 YTL'ye indirildi.

Meclis 1. Başkan Vekili İdris Güllüce'nin yönettiği Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, İstanbullulara tiyatroyu sevdirmek ve seyirci sayısını artırmak amacıyla Şehir Tiyatrolarının bilet fiyatlarında yüzde 87 oranında tenzilata gidilmesi karara bağlandı.

Çocuk oyunları 50 Ykr
Tarife Komisyonu'nca Meclise sunulan ve oy birliğiyle kabul edilen teklife göre, Şehir Tiyatrolarında 1 Aralık 2006-1 Şubat 2007 tarihleri arasında müzikal ve normal oyunlarda tam bilet fiyatı 1 YTL, çocuk oyunlarında ise 50 Ykr oldu.

Oyunları seyretmek isteyen engelli vatandaşlar 25 Ykr ödeyecek ve yanlarındaki refakatçiler de indirimli tarifeden bilet alabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında geçen sezon tam bilet fiyatı müzikal oyunlarda 7,5, normal oyunlarda 6,5 YTL, indirimli bilet fiyatı ise müzikal oyunlarda 6, normal oyunlarda 5 YTL idi.

Çocuk oyunlarının biletleri ise 2,5 YTL'den satılıyordu.
Yayın tarihi: 15.11.2006
194
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.