Magazin

İstanbul'da SARS şüphesi

İstanbul'da SARS şüphesi

Atatürk Havalimanı'nda yapılan denetimlerde, Karaçi-İstanbul seferini yapan uçakta gizemli zatürree şüphesiyle kontrol altına alınan dört yolcuda SARS bulgularına rastlanmadı.

Atatürk Havalimanı´nda, SARS şüphesiyle muayene edilen Pakistan uyruklu dört kişide, bu hastalığa ilişkin unsurlara rastlanmadı. Atatürk Havalimanı Sağlık Denetleme Birimi doktorlarından alınan bilgiye göre, THY´nin Karaçi-İstanbul seferini yapan 1057 sefer sayılıyolcu uçağı, Atatürk Havalimanı´na inişe geçmedennce, uçakta SARS virüsü taşıyan hasta bulunduğuna dair ihbarda bulunuldu. Bunun üzerine uçağa giren sağlık ekipleri, hasta olduğu öne sürülen 4 Pakistanlı yolcuyu muayene ederek, kan örneklerini aldı.

Öksürük ve gribal enfeksiyon yok
Daha sonra bu örnekler tahlil için Haseki Hastanesi´ne gönderildi. Yapılan muayeneler sonucunda, bu kişilerden birinin kalp hastası olduğu, diğerlerinde ise bitkinlik ve yorgunluk görüldüğü kaydedildi. Doktorlar, bu kişilerde, SARS'ın önemli bulgularından olan öksürük, gribal enfeksiyon, ateş gibi unsurlara rastlanmadığını ifade ettiler. Transit yolcu olduğu belirtilen bu kişilerin, yollarına devam ettikleri bildirildi.
(AA)
Yayın tarihi: 04.04.2003
364
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.