Magazin

İşler Güçler tıkırında

İşler Güçler tıkırında

Selçuk Aydemir’in “İşler Güçler” ekibiyle çektiği son filmi “Düğün Dernek” oyuncuları Polonezköy’deki sette kameraların karşısına geçti. Oyuncu Murat Cemcir, film için “Ailelerimizle izleyeceğimiz eğlenceli bir Sivas düğünü olacak” dedi.

Güncellenme tarihi:
ahmet kural

Selçuk Aydemir’in yazıp, yönettiği yapımcılığınıysa BKM’nin üstlendiği “Düğün Dernek”te Ahmet Kural, Murat Cimcir, Rasim Öztekin ve Barış Yıldız başrolde. Filmde Sivas’ta bir köy düğününde dört kafadarın başlarına gelenler anlatılıyor. Başroldeki Cemcir basın toplantısında, “Hep beraber ailelerimizle izleyeceğimiz eğlenceli bir Sivas düğünü olacak” dedi.

İŞLER GÜÇLER (FOTO GALERİ)

Senarist/yönetmen Aydemir’se, “Bizim için ‘Düğün Dernek’, ‘Çalgı Çengi’den de önce başlayan bir serüvendi. Biraz pahalı ve bizim başlangıç filmi olarak yapabileceği-miz bir iş değildi. Yarım kalmış bir projeyi hayata geçiyoruz aslında” dedi.

Ertem Eğilmez ekolünün izinden giden “Düğün Dernek” filminin çekimleri devam ediyor. Türk ailesini içeriden anlatan filmde, Ahmet Kural ve Murat Cimcir başrolleri paylaşıyor. İkiliyle, Sivas’ta geçen çekimleri konuştuk

“BU FiLMi HiÇ ÇEKEMEYEBiLiRDiK”

Çekimler nasıl gidiyor?

Murat Cimcir: Daha önce Türk sineması’nda yapılmamış bir film izleyeceksiniz. Uzun zamandır bu kadar derin karakterler, bu kadar derin bir hikaye ve bu kadar güzel bir senaryo görmemişti izleyici.

Hıristiyan bir gelin, müslüman bir adam var. Kültürler ve dinler arası iletişim ana temalardan. Sürprizli bir film. Tam bitti diyorsunuz, yeniden başlıyor. Her başlamasında kendini tazeliyor. Süre olarak da biraz uzun olacak. Çok büyük bir prodüksiyon var. Biz bu filmi hiç çekemeyebilirdik yani.

Çekimlerde deve kullanılmış öyle mi?

M.C: Evet, filmimizde bir deve var. Gerçeğin sınırlarını çok zorluyoruz. Bu filmi izleseydim, sinemadan çıkınca konuşacak çok şeyim olurdu.

Ahmet Kural: Gerçeğin sınırlarını zorlarken, “Hadi canım böyle de olur mu?” dedirtmiyoruz aslında. Her şeyin bir sebebi var. Bizim mizah biraz öyle oluyor.

Film için kendinizde değişikler yaptınız mı?

A.K: Kafamı kazıttım, birkaç tel kaynak ektirdim. Göğüs kıllarım oldu.

M.C: Sakallarda oriel kullandılar, rengini açmak için. Sarardı, sonra döküldü. Cildim yandı. Kadınları çok iyi anladım bu sayede. Çok sıkıntılıymış kadınların işi. 5 defa açtık rengini. 2 defa daha açacağız. Saçımda 550-600 kadar keratin kaynak var.

Kaynak güzel ama 10 saat o koltukta oturmak sıkıntıydı.

Filmde oynamaktan keyif aldığınız sahneler var mı?

A.K: Deve sahnesinde çok zorlandık. Sivas halayları zor. Kondisyon olmayınca epey zorlandık.

M.C: Hayvan laf dinlemediği zorlandık. Sonra çok iyi arkadaş olduk deveyle. Ayrıca filmdeki karakter için boks dersi aldım.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 04.08.2013
3009
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.