Magazin

İslami medyaya tenezzülen yazdım

İslami medyaya tenezzülen yazdım

Milli Gazete'de yazdığı bir yazıyla, yazı hayatına son verdiğini ve İslami kesimle yollarını ayırdığını açıklayan İsmet Özel, bu kesime yönelik eleştirilerini dozunu artırarak sürdürüyor.

Zaman Gazetesi'nde Nuriye Akman'ın sorularını cevaplandıran Özel, "İslami medyaya, 'İsmet Özel bizde yazıyor' deme imtiyazını bağışladım" dedi. Birçok insanın kendisine, "Buralarda niye yazıyorsun?" diye sorduğunu belirten Özel, "Benim çapımda bir yazarın, o yayın organlarında görülmesi zaten şaşırtıcı bir şeydi" diye konuştu.

Özel, Yeni Şafak'tan ayrılma nedenlerini açıklarken de, "Gazetenin müslüman olmayan yazarlarına tanıdığı hem maddi, hem de manevi" koşullardan şikayet etti. Özel, Yeni Şafak'ta yazarken, Cengiz Çandar, Mehmet Barlas, Ali Bayramoğlu ve Nazlı Ilıcak, astronomik ücretlerle bu gazeteye geçmişti. İsmet Özel, Kanal 7'de yaptığı programla ilgili olarak da şunları söyledi: "Kanal 7'de 3 sene, haftada bir 'İsmet Özel ile Başbaşa' programı yaptım. Ama onlar hiçbir zaman rahat olmadılar bu konuda. 'İsmet Özel acaba ne der, bizi ne bakımdan zor durumda bırakır' endişesiyle, bir süre canlı olan yayın, kısa sürede bant yayına dönüştü."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 15.09.2003
191
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.