Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İskoçya canavarının pabucu dama!

İskoçya canavarının pabucu dama!

Yıllardır "hayali" Loch Ness canavarı Nessie'nin hikayesiyle turizm gelirlerini katlayan İskoçya'ya rakip çıktı. İrlanda'nın Kerry Kontluğu'ndaki bir gölde balina büyüklüğünde bir canlıya rastlandı.

İskoçya'daki Loch Ness gölünde görüldüğü rivayet edilen canavar Nessie'nin pabucu dama atılacağa benzer, zira İrlanda'nın Kerry Kontluğu'ndaki bir gölde balina büyüklüğünde bir canlıya rastlandı. Milli Park Müdürü Paddy O'Sullivan, Muckross Lake gölünde koruma altında olan bir balık türünün sayısını belirlemeye çalışırken, balina büyüklüğünde bir canlıya rastladıklarını söyledi.

Ne olduğu tam olarak belirlenemeyen canlı, bilim adamları tarafından hassas cihazlarla yapılan tarama çalışmalarında 75 metre derinlikte tespit edildi. Canlıyı önce fok balığı ya da mercan zannettiklerini belirten O'Sullivan, göldeki canlının daha büyük olduğunu ve her iki ucunun sivrilerek sona erdiğini saptadıklarını ifade etti.

Yerel turizmin canlandırılması gibi bir amaca hizmet etmediklerini önemle vurgulayan O'Sullivan, göldeki araştırmaların derinleştirilmesini olanaklı kılacak bir sponsorun bulunmasını umuyor.
Yayın tarihi: 19.08.2003
520
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.