Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İsa buzda yürüdü!

İsa buzda yürüdü!

Okyanus bilimci Doran Nof, İsa Peygamberin İncil'de anlatıldığı gibi su üzerinde değil, buz üzerinde yürümüş olabileceğini iddia etti.

Miami Üniversitesi'nden Profesör Nof, yaptığı araştırmayla 'İsrail'in kuzeyindeki Celil bölgesinde, 1500-2600 yıl önce hava koşullarının çok sert olduğu ve Taberiye gölünün (Celile denizi) bir kısmının insan ağırlığını taşıyabilecek kadar donmuş olabileceği´´ fikrini ortaya attı.

Bu buz tabakasının da bir kısmının suyla kaplanmış olabileceğini belirten Nof, İsa'nın burada yürüdüğü sırada uzaktan onu izleyenlerin buzu fark etmeyerek peygamberin 'suda yürümüş' olduğu yanılgısına kapılmış olabileceklerini söyledi.

'Musa'da Kızıldenizi ikiye bölmedi'
'Suda birinin yürüyebileceğine inanmadığını' belirten Nof, 'Bunun bir doğa olayıyla açıklanabileceğini düşünüyorum' dedi. Nof, 1990´lı yılların başında Musa Peygamber ile Yahudilerin Kızıldeniz'den 'ayakları kuru olarak' geçmesinin başka bir doğa olayıyla açıklanabileceğini savunan bir araştırma yayımlamıştı.
271
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.