Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

İranlı kadın Lopez burnu istiyor

İranlı kadın Lopez burnu istiyor

Burun estetik ameliyatları İranlı kadınların saplantısı haline geldi.

Klasik İran burnu moda olmaktan çıkınca, kadınlar ellerinde Jennifer Lopez fotoğraflarıyla estetik cerrahların kapısını aşındırır oldular.

İran'daki katı İslami kurallar, en azından 'burun estetiği' açısından işlemiyor. Daha güzel estetik görünüm arayışı içindeki İranlı kadınlar, rekor düzeylerde bıçak altına yatarak burun ameliyatı oluyorlar.

Görülebilir yerlere öncelik
CBS tarafından verilen bir habere göre, Batı'daki kadınlar dudak estetiğini ön plana çıkarırken, İran'da şeriat kuralları gereğince vücudunu ve başını örten kadınlar, çevre için görülebilir olan 'burunları' üzerinde yoğunlaşıyorlar.

Habere göre, burun ameliyatlarının yapıldığı bir merkezde tüm duvarlarda hala klasik İran güzellerinin resimleri yer alıyor. Ancak, klasik İran burnu artık moda olmaktan çıktı. Kadınlar, ellerinde, aktrist ve şarkıcı Jennifer Lopez'in fotoğraflarıyla estetik cerrahlara başvuruyorlar.

1500 dolara Hollywood burnu
Ünlü estetisyen Dr. Hüseyin Haydar,'a göre revaçtaki burun Hollywood'dan. Bıçak altına yatarak mükemmel bir burun sahibi olmanın parasal karşılığı ise 1500 dolar, yani yaklaşık 2 bin YTL. Kitap hazırlamakta olan bir fotoğrafçıya göre, İranlı kadınlar arasındaki güzel burun çılgınlığı uydu televizyon ile başladı. Burun çılgınlığının sınırları kadınlarla da bitmiyor. Caddelerde burnu bandajli çok sayıda erkek de görmek mümkün.

'İslam'a aykırı değil' savı
Dr. Hüseyin Haydar, burun ameliyatlarının İslam'a aykırı olmadığını söylerken ekliyor: 'Estetik ameliyat herkesi daha güzel gösteriyor. Allah da bunu sever diye düşünüyorum.'
(Hürriyet/Kelebek)
522
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.